KLÄDSKÅP, omkring år 1900.

KLÄDSKÅP, omkring år 1900.

Bilder för 114278. KLÄDSKÅP, fur, 1930/40-tal. – Auctionet

KLÄDSKÅP, 1900-talets första hälft.

Lantköket är måttbeställt från Lidhults, marmorskivan kommer från ett stenhuggeri i Varberg. Vedspisen hörde till huset, liksom träskåpet som får
stå kvar som porslinsskåp. I matsalen sker ett oväntat möte
 mellan det imponerande blå skåpet, köpt på auktion, och blå Myranstolar kring ett vitt ellipsebord.

Lantköket är måttbeställt från Lidhults, marmorskivan kommer från ett stenhuggeri i Varberg. Vedspisen hörde till huset, liksom träskåpet som får stå kvar som porslinsskåp. I matsalen sker ett oväntat möte mellan det imponerande blå skåpet, köpt på auktion, och blå Myranstolar kring ett vitt ellipsebord.

KLÄDSKÅP, 1800-talets andra hälft.

KLÄDSKÅP, omkring år 1900.

KLÄDSKÅP, omkring år 1900.

KLÄDSKÅP, omkring år 1900.

KLÄDSKÅP, omkring år 1900.

Pinterest
Search